TBA x Vega inviterer til predator-jakt med Robert Pattinson
TBA inviterer til premierevisning av Primetime, basert på TV-profilen Chris Hansen og det omstridte programmet To Catch A Predator.
Lance Oppenheims Primetime var en av de mest visuelt fengende filmene på årets filmfestival i Venezia, med en fascinerene Robert Pattinson i hovedrollen.
Pattinson har hatt litt av et år med spenstige filmroller – og ingen av dem har vært særlig karismatiske. Før han igjen dukker opp på kino i Dune 3, skal han først innom 2000-tallet, i rollen som den kontroversielle TV-profilen Chris Hansen.
I Primetime følger vi Chris Hansen og hans rolle i arbeidet med å utvikle den populære amerikanske realityserien To Catch a Predator som ble sendt på NBC.
Ved hjelp av skjulte kameraer og skuespillere forkledd som mindreårige, lokkes menn som søker seksuell kontakt med barn på nett, vekk fra tastaturet og inn i et hus. Der står Chris Hansen og kameracrewet klare for å ta de på fersken og konfrontere mennene i beste sendetid – Primetime.
Konseptet er både spinnvillt og etisk problematisk. Men som vi jo vet, er virkeligheten ofte verre enn fiksjonen: Primetime er inspirert av et virkelig TV-program og virkelige hendelser. To Catch a Predator var dessuten svært populært på amerikansk TV og gikk fra 2004 til 2007.
At programmet er problematisk på så mange måter antydes gjennomgående i filmens urovekkende estetikk: Hvem er det som egentlig er skurken her?
I samarbeid med Vega, inviterer TBA til premierevisning av Primetime den 4. november, kl.20.30.
Redaktør Ida Madsen Hestman vil introdusere filmen.
For å benytte deg av vårt eget TBA-tilbud, gjør følgende:
Klikk inn på denne billettlenka.
Velg kategori: TBA, og oppgi følgende rabattkode: oppenheim.
Sjekk ut traileren her:
Følg oss på Tiktok, Instagram, Bluesky, X og Fjesboka
LES OGSÅ:
Del dette
Oppdag mer fra Kulturplattformen TBA
Abonner for å få de siste innleggene sendt til din e-post.
